α11

Επιτυχόντες 2022

ΕπώνυμοΌνομαΣχολή ΕπιτυχίαςΊδρυμα
ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΜΑΡΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΑΝΝΗΣΕΥΣΤΑΘΙΟΣΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (ΧΑΝΙΑ)ΠΟΛ/ΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥΓΕΩΡΓΙΑΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) – ΑΠΘΑΠΘ
ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥΦΛΩΡΑΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) – ΑΠΘΑΠΘ
ΓΚΙΣΤΟΝΤΑΡΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ)ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΔΕΛΛΑΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  ΙΓΝΑΤΙΟΣΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ)ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΖΑΦΕΙΡΗΣΙΩΑΝΝΗΣΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΛΑΡΙΣΑ)ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΙΩΑΝΝΟΥΠΑΝΑΓΙΩΤΑΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ)ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΚΑΛΟΓΡΙΑΣΜΑΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)ΔΠΘ
ΚΑΝΤΑΡΑΚΗΔΗΜΗΤΡΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ)ΠΑΝ. ΚΡΗΤΗΣ
ΚΑΠΕΡΩΝΗΑΡΙΣΤΕΑΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΒΟΛΟΣ)ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΚΟΥΜΙΩΤΗΚΡΑΤΕΡΙΑΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ)ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΚΟΥΦΙΔΗΑΛΕΞΑΝΔΡΑΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΧΑΝΙΑ)ΠΟΛ/ΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΚΟΦΙΝΑΣΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΒΟΛΟΣ)ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΜΑΚΑΡΑΤΖΗΣΓΕΩΡΓΙΟΣΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΣΕΡΡΕΣ)ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΜΟΥΣΚΑΪΑΛΚΕΤΑΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ)ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΠΟΖΑΣΜΙΧΑΗΛΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΞΑΝΘΗ)ΔΠΘ
ΠΑΣΧΑΛΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΛΕΝΗΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (ΠΑΤΡΑ)ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΠΑΣΧΑΛΗΜΑΡΙΑΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΑΣΧΑΛΗΝΙΚΟΛΕΤΤΑΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ)ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΕΖΑΤΟΣΙΩΑΝΝΗΣΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) – ΔΙ.ΠΑ.Ε.ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΡΙΚΑΡΕΝΤΙΟΝΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ)ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
ΣΓΑΡΔΩΝΗΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΩΖΙΑΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ)ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΜΑΚ.
ΣΤΑΜΕΛΟΣΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΑΠΘ
ΣΤΑΜΕΛΟΥΓΕΩΡΓΙΑΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)ΔΠΘ
ΣΤΑΜΟΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΜΑΡΙΟΣΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (ΛΑΡΙΣΑ)ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΤΖΑΒΑΛΙΑΣΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ (ΑΘΗΝΑ)ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ ΠΑΝ.
ΤΡΑΚΟΣΑΣΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΑΘΗΝΑ)ΕΜΠ

ΕπώνυμοΌνομαΣχολή ΕπιτυχίαςΊδρυμα
ΡΗΓΑΝΑΣΘΕΟΔΩΡΟΣΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΑΘΗΝΑ)ΕΚΠΑ

Αγαπητές μαθήτριες και Αγαπητοί μαθητές,

Μαρία, Στάθη, Γεωργία, Φλώρα, Ντάριο, Βασίλη, Γιάννη Ζ., Πέγκυ, Μάριε, Δήμητρα, Αριστέα, Κρατερία, Αλεξάνδρα, Νικόλα, Γιώργο, Αλκέτα, Μιχάλη, Κωνσταντίνα, Μαρία, Νικολέττα, Γιάννη Π., Ρέντι, Παρασκευή, Νώντα, Γεωργία Σ., Αλέξανδρε, Άρι, Άγγελε, Θοδωρή Ρ. και Κωνσταντίνε Κ.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί του ΓΕ.Λ. Σκιάθου εκφράζουμε τα συγχαρητήριά μας για την επιτυχία σας και την εισαγωγή σας στο Α.Ε.Ι. της επιλογής σας.

Μετά από τα δύο δύσκολα χρόνια της πανδημίας λόγω covid-19 αλλά και τις αντίξοες ομολογουμένως εκπαιδευτικές και μαθησιακές συνθήκες, καταφέρατε και ολοκληρώσατε τη μαθητική σας πορεία με επιτυχία και φτάσατε στο τέρμα της κατακτώντας το στόχο που είχατε θέσει ο καθένας και η καθεμιά από εσάς. Τώρα, η εισαγωγή σας στο Πανεπιστήμιο σας ανοίγει νέους δρόμους, νέους ορίζοντες και συγχρόνως τίθενται νέοι στόχοι τους οποίους καλείστε να τους πετύχετε. Ας είναι η πορεία σας εποικοδομητική, δημιουργική, αξιοπρεπής και εν τέλει ευτυχισμένη. Στο χέρι σας είναι, αγαπητά μου παιδιά, να «αδράξετε τη μέρα» και εφοδιασμένοι με όσα έχετε αποκομίσει από το σχολείο (όχι μόνο γνώσεις αλλά και αξίες, αρχές και ιδανικά), αλλά και την οικογένειά σας, ευχόμαστε ολόψυχα να πορευθείτε στην ενήλικη πλέον ζωή σας με δίψα για μάθηση, αυτογνωσία, υπομονή και επιμονή, με δυναμισμό, με «αρετή και τόλμη», με αισιοδοξία και περηφάνια.

Πολλά συγχαρητήρια επίσης αξίζουν και στους γονείς σας, οι οποίοι με πολλούς κόπους, αγώνα και θυσίες συνέβαλαν κατά κύριο λόγο στη διαμόρφωση του χαρακτήρα και της προσωπικότητάς σας. Αγαπητά μου παιδιά, να έχετε πάντα «ψηλά» τους γονείς σας και να τους αγαπάτε γιατί αποτέλεσαν και θα αποτελούν το μόνο σίγουρο στήριγμα  σε ολόκληρη  την πορεία της ζωής σας.

Λοιπόν, ένας κύκλος έκλεισε αλλά και ένας νέος μόλις ανοίγει. Έχετε τις ευχές όλων μας για καλή συνέχεια στο νέο ταξίδι της ζωής σας… Σας ευχόμαστε να έχετε υγεία, να είστε τυχεροί, να πιστεύετε στον εαυτό σας και στις δυνάμεις σας και πάντα να κάνετε περήφανους τόσο τους γονείς σας όσο και τους δασκάλους σας.

Με πολλή αγάπη

Λεωνίδας Τζαβαλιάς