Αθλητισμός Ανακοινώσεις

Σχολικοί Αγώνες Λυκείων Μαγνησίας, Αγώνας Μπάσκετ: ΓΕ.Λ. Σκιάθου – Ιδ. Εκπαιδευτήρια Βόλου “Προμηθέας”

Την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των Σχολικών Αγώνων Λυκείων Μαγνησίας, ο Αγώνας Μπάσκετ μεταξύ της ομάδας του σχολείου μας με την ομάδα των Ιδ. Εκπαιδευτηρίων Βόλου “Προμηθέας”, με νικήτρια ομάδα αυτή των φιλοξενουμένων. Ήταν η 2η συμμετοχή τους σχολείου μας στους αγώνες, αφού είχε καταφέρει να κερδίσει την ομάδα του Μουσικού Σχολείου Βόλου.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές που έλαβαν μέρος, αλλά και στην καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κα Τόκα Αικατερίνη. Ήταν ένας εντυπωσιακός αγώνας, γεμάτος δράση, συνεργασία μεταξύ των παικτών με αθλητικό πνεύμα.

Ο αγώνας έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο, που ήταν κατάμεστο από μαθητές, μαθήτριες, εκπαιδευτικούς και γονείς! Όλοι έγιναν μια παρέα που εμψύχωναν την ομάδα μας αλλά και χειροκροτούσαν σε όλες τις καλές φάσεις είτε ήταν από εμάς είτε από τους αντιπάλους!

« από 8 »

Στιγμιότυπα από τον αγώνα: