Ανακοινώσεις Διαγωνισμοί

Διακρίσεις του μαθητή Παναγιώτη Πατσογιάννη σε καλλιτεχνικούς διαγωνισμούς!

aaaa4

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών του σχολείου μας, συγχαίρουμε τον ταλαντούχο μαθητή μας Παναγιώτη Πατσογιάννη, τόσο για τη συμμετοχή του, όσο και με τις διακρίσεις που απέσπασε , με δύο έργα του σε αντίστοιχους διαγωνισμούς έκφρασης και ζωγραφικής.

Ο πρώτος διαγωνισμός ΄ήταν ο 9ος Μαθητικός Διαγωνισμός με τίτλο «Σκιτσοφρένεια @ Pierce 2023», που διοργάνωσε το Pierce–Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας. Θέμα του φετινού Διαγωνισμού ήταν: «Άνθρωπος και Ζώα».

Ο Παναγιώτης συμμετείχε στον διαγωνισμό με το παρακάτω έργο το οποίο απέσπασε Έπαινο:

aaa2

Ο δεύτερος διαγωνισμός αφορούσε τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής με τίτλο: «Άγριες Μέλισσες και άλλοι Επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου», που διοργάνωσε το Τμήμα Γεωγραφίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου σε συνεργασία με το Ευρωπαϊκό Έργο: LIFE 4 Pollinators.

Το έργο του Παναγιώτη αυτή τη φορά ήταν:

aaa1

Όλοι μας ευχόμαστε στον Παναγιώτη να συνεχίσει τον καλλιτεχνικό του δρόμο, διότι όπως φαίνεται κι από τις δημιουργίες του είναι χαρισματικός και ταλαντούχος!!!

epainos11
epainos22