Ανακοινώσεις Διαγωνισμοί

Διακρίσεις μαθητών/μαθητριών μας στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας «Ηγέτες Ακεραιότητας του Αύριο»

Ο μαθητής Παναγιώτης Πατσογιάννης και οι μαθήτριες Αλεξάνδρα Καρβούνη, Ηλέκτρα Μπεκτασάϊ και Ελένη Μουζουράκη συμμετείχαν στον 2 Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας «Ηγέτες Ακεραιότητας του Αύριο» με θέμα: “«Όχι» στη Βία, «Ναι» στη Φιλία Κάνε Block στον Εκφοβισμό”. Τον διαγωνισμό διοργάνωσε η Εθνική Αρχή Διαφάνειας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, την Εθνική Επιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, τη Βιβλιοθήκη της Βουλής και την Εκπαιδευτική Τηλεόραση της Βουλής.

εικόνα Viber 2024 01 23 11 16 23 103

Τα παιδιά συμμετείχαν στον διαγωνισμό με ζωγραφιές και απέσπασαν:

• ο Παναγιώτης, Έπαινο. Το εικαστικό έργο του εκτίθεται και στη Βιβλιοθήκη της Βουλής των Ελλήνων
  • η Αλεξάνδρα, η Ηλέκτρα και η Ελένη, Βεβαιώσεις Συμμετοχής.

Ο Διευθυντής και οι Εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συγχαίρουμε τα παιδιά, που για ακόμη μια φορά μας έκαναν υπερήφανους και τους ευχόμαστε Καλή Πρόοδο και Καλή Επιτυχία!

ew1
εικόνα Viber 2024 01 23 11 16 21 858