b5b9d8ba ball 625x375 1
Αθλητισμός

Συμμετοχή του Σχολείου μας στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Σχολικούς Αγώνες Λυκείων

Το σχολείο μας συμμετέχει στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Σχολικούς Αγώνες  Λυκείων, των οποίων η α΄ φάση διοργανώνεται από την  Ο.Ε.Σ.Α.Δ. Μαγνησίας,  με ομάδα βόλεϊ μαθητριών και ομάδα μπάσκετ μαθητών.

εικόνα Viber 2024 02 22 12 06 35 962

Η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών από αριστερά προς δεξιά, όρθιες: Χίντρι Ρολέντα Α΄, Χαβέλα Αλεξάνδρα Β΄, Δέλλα Μαρία Α΄, Ηλία Αθανασία Α΄, Κεφαλά Μαρκέλα Α΄, Χιουσάι Μαρίνα Β΄, καθιστές:  Μπενγκάι Σάρα B΄, Χατζή Αικατερίνη Β΄, Κεφαλά Τζωρτζίνα Α΄, Νικητάκη Δάφνη Β΄.

εικόνα Viber 2024 02 22 12 06 33 690 1
H ομάδα μπάσκετ αγοριών από αριστερά προς δεξιά, καθιστοί: Χατζής Δημήτριος Α’, Σταμούλης Αριστοτέλης Α’, Κουφίδης Σταύρος Β’, Πρόκο Μάριος Β’, Αντώναρος Αντώνιος Α’, Σταματίου Θεόδωρος Α’, όρθιοι: Κανταράκης Γρηγόρης Β’, Τσότσος Θωμάς Γ’, Παρίσσης Κωνσταντίνος Γ’, Παπαθανασίου Αθανάσιος Α΄, Χασιώτης Ρακότο Φίλιππος Β’, Μακαρατζής Νικόλαος Α’, Λουκάς Αλβέρτος-Κωνσταντίνος καθηγητής Φ.Α. (Φωτογραφία από το SkiathosLive)

Ακολουθούν στιγμιότυπα από τους αγώνες: