«Οικολογική δωρεά»

1647548594073

Μια ευχάριστη έκπληξη δεχτήκαμε πριν λίγες ημέρες, όταν έφτασε στο γραφείο του Διευθυντή του σχολείου η Πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου «Η Σκιάθος» κ. Κατερίνα Χατζηκωνσταντίνου, η οποία μας παρέδωσε πάνινες τσάντες (με τυπωμένο το λογότυπο του Συλλόγου) για να τις μοιράσουμε στους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν πέρυσι στον εθελοντικό καθαρισμό στις Πλάκες και στον Μέγα Γιαλό, περιοχές του νησιού που τα τελευταία χρόνια έχει «υιοθετήσει» το σχολείο μας, στο πλαίσιο της ετήσιας Περιβαλλοντικής Δράσης «ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΚΙΑΘΟΣ ΚΑΘΑΡΗ».

Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο και την κ. Πρόεδρο για την ευγενική χειρονομία της, η οποία έμπρακτα μεταφέρει και μεταδίδει  σε όλους μας το οικολογικό μήνυμα για ένα ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ.