Screenshot 3 1
Δράσεις Επιμορφώσεις-Ημερίδες

Ενημέρωση Μαθητών/τριών του Β1 τμήματος στο θέμα: «Δεξιότητες στη σύγχρονη αγορά εργασίας»

Την Πέμπτη 31/3 το Β1 τμήμα του σχολείου μας, είχε τη χαρά να ενημερωθεί, στο πλαίσιο του προγράμματος του Οργανισμού Τhe tipping point 100 mendors στο θέμα: «Δεξιότητες στη σύγχρονη αγορά εργασίας»

Screenshot 3 7

Μέντοράς τους ήταν η καταξιωμένη επιστήμονας με ειδίκευση στον καινοτόμο τομέα της Ανθρώπινης Νοημοσύνης, κα Έλενα Σαλμα την οποία και ευχαριστούμε θερμά.. Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις ανάγκες και τις απαιτήσεις της σύγχρονης αγοράς εργασίας, για τα νέα περιζήτητα επαγγέλματα και τα εφόδια που πρέπει να αποκτήσει ο νέος και η νέα, όταν θα κάνει τα πρώτα του βήματα στην επαγγελματική του αποκατάσταση.